Strona Główna Artykuły Linki
Nawigacja
Strona Główna
Galeria
Bazar
Artykuły
Kontakt
Linki
Szukaj
Księa gości
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 40
Najnowszy Użytkownik: Joshbus
Na Forum
Najnowsze Tematy
Buy fake Polish pass...
Najciekawsze Tematy
Buy fake Polish p... [0]
Bielefeldzka KLIKNIJ ABY PRZECZYTAĆ OPIS
Bielefeldzka

Kury tej ras zostały wyhodowane w latach 70 – tych ubiegłego stulecia w Niemczech, w rejonie miasta Bielefeld, stąd ich nazwa. Pierwszy raz pokazano je na wystawie w 1976 roku, jako kury rasy niemiecka prążkowana. W roku 1980 nadano im nazwę bielefeldzka pręgowana. Kury te uzyskano dzięki krzyżowaniu ras: welsumer, amrocks i kukułka malińska, nazywana też brojlerem z Brukseli ( niemiecka nazwa - mechelner ). Zarówno amrocks, jak i kukułka malińska występują w ubarwieniu jastrzębiatym i stąd pręgowanie w ubarwieniu bielefeldów. Jest to kura duża, charakteryzująca się szybkim przyrostem wagi oraz bardzo wysoką nieśnością, w związku z czym można zaliczyć ją do kur typu ogólnoużytkowego. Bardzo dużą zaletą tej rasy jest możliwość rozróżnienia płci piskląt bezpośrednio po wykluciu. Dzięki temu można od razu planować liczebność kur niosek i kogutów w stadzie. Już w latach 80-tych wyhodowano miniaturę tej rasy, która jest dosłownie kopią wersji standard.
Zarówno miniatury, jak i standardy występują w dwóch odmianach barwnych tj. bursztynowej i srebrzysto – bursztynowej. Kury te mają grzebień średni, stojący, typu pojedynczego, z 5-6 równymi zębami. U kur może on lekko kłaść się na którąś ze stron. Dzwonki i zausznice barwy czerwonej. Część twarzowa czerwona, bez piór. Oczy ciemnopomarańczowe, duże. Dzwonki i zausznice małe, o barwie czerwonej. Nogi i dziób barwy żółtej, ale u niosek w okresie lęgowym dopuszczalne są skoki nieco jaśniejsze lub w kolorze jasnoróżowym. Nie jest to uważane za wadę.

Waga:
- standard - kogut 3,0 do 4,0 kg, kura 2,5 do 3,5 kg
- miniatura – kogut 1,3 kg, kura 1,1 kg
Nieśność roczna:
- standard –230 jaj
- miniatura – 160 jaj
Masa jaja:
- standard – 60 g
- miniatura – 45 g
Barwa skorupy jaja: brązowa
Wielkość obrączek:
- standard – kogut 22, kura 20
- miniatura – kogut 15, kura 13.

Pochodzenie moich kur.
W posiadaniu kur rasy bielefeldzka, barwy bursztynowej, w typie standard, jestem od maja 2011 roku. Jednego koguta i trzy kurki przywiozłem od hodowcy z miejscowości Rietberg położonej w odległości około 20 km od Bielefeld, skąd ta rasa się wywodzi. Niestety hodowca ten pomimo, że hoduje 20 ras kur ozdobnych, nie należy do żadnego związku hodowców i nie pokazuje swoich ptaków na wystawach.

Spostrzeżenia własne dotyczące rasy.
Polecam te kury do hodowli, gdyż są one bardzo łagodne (koguty nie atakują), ufne, nie płoszą się i nie fruwają, ani też nie oddalają się zbytnio od zagrody. Wg literatury to rocznie znoszą około 230 jaj. Z mojego doświadczenia wynika, że u nas raczej będą znosić mniej jaj, co spowodowane jest, moim zdaniem, ostrzejszym klimatem. W rejonie Bielefeld klimat jest znacznie łagodniejszy. Wiem, bo mam w tych okolicach rodzinę. Może jednak się mylę. Z wydaniem ostatecznej opinii zaczekam do końca tego roku. Dotychczas nie stwierdziłem u nich instynktu kwoczenia i wysiadywania jaj. Kury te bardzo się wszystkim podobają, z uwagi na bursztynowe i pręgowane ubarwienie piór.

Wystawy i osiągnięcia.
W dniach 19 – 20.11. 2011 roku pokazałem swoje bielefeldy na Wystawie Gołębi Rasowych i Drobnego Inwentarza Regionu Zachodniego w Gorzowie Wlkp. Niestety oceniane nie były, bo organizator nie zdążył załatwić sędziego dla drobiu.


Powyższy tekst jest mojego autorstwa. Zabrania się kopiowania, powielania lub udostępniania go bez mojej zgody.
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Agnieszka

Witam,Panie Ryszardzie szukam rasy welsummer czy posiada Pan na sprzedaż kurki tej rasy

ryszardrajewski

Witam methodboy. Niestety nie mam dla Ciebie dobrej informacji. kurek tej rasy już nie mam na sprzedaż.

methodboy

Witam. Mam na imię Przemek. Ptaszki zaraziły mnie swoją urodą w 2012 roku. Posiadam już kilka ciekawych ras. Obecnie wybudowałem kolejny kurnik z wybiegiem i poszukuję parki lub 1+2 kur rasy Marans. C

ryszardrajewski

Witam Petrus 29. Rasy bielefeldzkiej już nie hoduję, natomiast jajka od araukan w barwie dzikiej są do nabycia na bieżąco. Cena 3 zł za szt.

petrus29

Chodziło mi raczej o bilefeldzką standard. Czy będą ich jaja w sprzedaży.

petrus29

Witam. Czy hoduje pan lakenfeldzkie standardowe i araukany dzikie czy jaka ich są w sprzedaży jeśli tak to po ile?

ryszardrajewski

Leniu przejdź do działu Bazar to znajdziesz taką ofertę. Jeżeli będziesz zainteresowany, to proszę o kontakt.

leniu

Witam . mam pytanie czy posiada pan może kury na sprzedaż rasy wayandota pręgowana?

ryszardrajewski

Witam kolegę Wojciecha no i czekam na telefon.

husaria1963

sie podobaja zwl barneveldery i maransy.Jesli mozna zadzwonie do Pana jutro bo teraz w polsce jest noc.Pozdrawiam Wojciech

Archiwum
Powered by PHP-Fusion © 2003-2006 Brasil-Fusion Theme by: IceWasp 147,855 Unikalnych wizyt

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie